AquaScat S – Nowy wymiar pomiaru mętności od SIGRIST-Photometer AG

02 / 11 / 2016

Firma SIGRIST po wielu miesiącach testów wprowadza na rynek innowacyjny produkt w postaci sondy do pomiaru mętności w układzie in-situ / in-line AquaScat model S.
Jest to mutacja bardzo dobrze już znanego na rynku fotometru AquaScat WTM/A/HT oraz AquaScat P, oparta o szeroko wykorzystywaną technologię pomiaru światła rozproszonego przy długości fali 860 nm pod kątem 90°.
W tej wersji pomiaru, zgodnej z normą ISO 7027/EN27027, wartość mętności jest mierzona bezpośrednio w wodzie (w rurociągach lub zbiornikach).

Standardowo dla fotometrów firmy SIGRIST kalibracja tego urządzenia prowadzona jest z zastosowaniem specjalnej przystawki wyposażonej w stały wzorzec kalibracyjny, dzięki czemu wzorcowanie jest bardzo precyzyjne, a stosowanie roztworów formazyny nie jest wymagane.

Urządzenie umożliwia integrację systemową z niemal wszystkimi oczekiwanymi przez Użytkowników standardami komunikacji i transferu danych do PLC / SCADA, wśród których znaleźć można:

  • Standardowy 8-żyłowy kabel,
  • Terminale Conn-R i SICON-C,
  • Przetwornik SICON / SICON-M,
  • Komunikację bezprzewodową WLAN (IEEE 802.11b/g/n).

Konstrukcja sondy umożliwia wykorzystanie szerokiej gamy przyłączy procesowych,
w wyniku czego może ona zostać zintegrowana z instalacją procesową, spełniając praktycznie wszystkie wymagania użytkowe w aplikacjach przemysłowych.

Nowoczesna koncepcja pomiaru mętności z wykorzystaniem fotometru SIGRIST AquaScat S sprawia, że pomiar jest bardzo precyzyjny, a uzyskane wartości pomiarowe charakteryzują się najwyższą reprezentatywnością.

Sprawdź szczegóły fotometru AquaScat S...

powrót